Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

BIEG POKOJU I POJEDNANIA [VIDEO]

Po raz ósmy odbył się w Wieluniu Bieg Pokoju i Pojednania. Trzeba jednak dodać, że sformułowanie W WIELUNIU nie jest do końca prawdziwe, gdyż szósta edycja imprezy, ze względu na sytuację w kraju i na świecie, mogła przebiegać praktycznie wszędzie. Przypomnieli zresztą o tym w szczegółach nasi pierwsi rozmówcy - organizatorzy zawodów.

Przewidywania związane z pogodą nie do końca okazały się prawdziwe, gdyż pięć minut po starcie nad miastem miało miejsce prawdziwe oberwanie chmury. Jak się jednak okazało, biegaczom w ogóle to nie przeszkadzało. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężył Damian Skupiński z Krzeczowa, który o kilkaset metrów wyprzedził czołowego zawodnika w kraju w kategorii Masters - Artura Jasińskiego z Wieluń Biega.

Z klubu gospodarza w czołowej dziesiątce zameldowali się ponadto Arkadiusz Gęsiak - na dziewiątej pozycji i prezes stowarzyszenia Damian Szczesny - dziesiąte miejsce. Ponadto najlepszą z kobiet zamieszkałych w naszym mieście okazała się sklasyfikowana na dwudziestym trzecim miejscu w kategorii open Tatiana Kravchenko.

Łącznie na starcie stanęło 227 zawodniczek i zawodników, z których do mety dobiegło 220 osób.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.