Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WARSZTATY W MUZEUM I ZABAWY W KLUBIE [VIDEO]

Podczas tegorocznych wakacji dzieci z placówek WSM chętnie uczestniczyły w czwartkowych spotkaniach organizowanych przez MZW. Jedne z ostatnich zajęć były okazją do wysłuchania bardzo ciekawej prelekcji o tym, jak dawniej wyglądały dziecięce zabawy i zabawki.

Na początek dzieci zobaczyły wnętrze dawnej chaty wiejskiej, a także jak wyglądały drewniane zabawki z tamtych lat. Następnie dzieci przystąpiły do części praktycznej,  podczas której miały do wykonania kolorowe piłeczki odpustowe. Okazało się, że zrobienie piłeczki na gumce nie było takie trudne.

Uczestnikom zajęć pozostało jeszcze opanowanie odbijania okrągłej zabawki. Życzymy powodzenia. Niestety, w ostatnim tygodniu wakacji w placówkach WSM, deszczowa pogoda pokrzyżowała plany i wyjazd do Mileniówki trzeba było odwołać.

Okazało się, że w czasie deszczu dzieci wcale się nie nudzą. W Klubie Osiedla Kopernika uczestnicy zajęć z przyjemnością i apetytem zabrali się do przygotowania słodkiego poczęstunku.

Po słodkiej przekąsce z wafli przekładanych czekoladowym kremem był czas na układanie ciekawych wzorów z kolorowych koralików. Takie koralikowe cuda będą ładną pamiątką z wakacji w klubie. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.