Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

OŻAROWSKIE MUZEUM CAŁY CZAS W REMONCIE [VIDEO]

Przy okazji wakacyjnych zajęć naszych spółdzielczych dzieci na terenie wiatraka w Kocilewie odwiedziliśmy też z naszą kamerą teren Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, bo to przecież bardzo blisko. Gruntowny remont samego obiektu jak i terenu wokół niego trwa od wiosny 2021.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Gmina Wieluń we współpracy z Muzeum Ziemi Wieluńskiej pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi dofinansowanie w wysokości ponad 1,7 mln zł.

Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje nie tylko dwór. Koszt całej inwestycji opiewa na nieco ponad 2,5 mln zł. Doskonały stan dworu to jedynie pozory, wymiany wymagał m.in. gont na dachu oraz oszalowanie budynku. Jak w tej chwili wygląda z zewnątrz? Właśnie tak.

Zupełnie inaczej niż przed remontem, niestety. Otwarcie Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie po remoncie zaplanowano na maj 2022 roku. Na razie jednak to nie nastąpiło, remont cały czas przedłuża się.

Póki co nie wiadomo kiedy ożarowskie muzeum będzie znów czynne. Mimo trwającego remontu, w tygodniu można korzystać z uroków dworskiego parku oraz zwiedzać wspomniany już wcześniej wiatrak w Kocilewie.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.