Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

MONTUJĄ EKRANY AKUSTYCZNE NA POPIEŁUSZKI [VIDEO]

Przegląd aktualnych inwestycji w mieście zaczynamy od ścisłego centrum czyli Placu Kazimierza Wielkiego. Stary asfalt zastąpiła nowa kostka. Wizualnie jest zdecydowanie lepiej, czy praktycznie także to okaże się w użytkowaniu. Samo wejście do Urzędu Miejskiego jest też inne: są nowe schody i podjazd dla niepełnosprawnych osób.

Przebudowa Placu Kazimierza Wielkiego jak wiemy jest integralną częścią dużej inwestycji czyli budowy dwóch nowych rond na Krakowskim Przedmieściu oraz przebudowy ulicy Podwale. Nie tak dawno poprawiano też nawierzchnię na jednym z dwóch nowych rond.

Chodzi o to u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście, Reformackiej i Chopina. Niewykluczone, że rondo przy Ratuszu swoją nazwą będzie upamiętniało ofiary niemieckiego ataku lotniczego na Wieluń. Dokładnie chodzi o nazwę ronda im. ofiar bombardowania Wielunia 1 września 1939 r. Jest taki projekt.

A teraz ulica Popiełuszki. Rozpoczęła się tutaj budowa długo oczekiwanych ekranów akustycznych. Powstaną one po obu stronach ulicy: jeden przy bloku komunalnym, drugi zaś przy czteropiętrowym budynku wspólnoty mieszkaniowej. O wspomniane ekrany już do dawna upominali się mieszkańcy owych posesji.

Powód ich ustawienia jest oczywisty: duży ruch samochodów, w tym także ciężarowych przejeżdżających właśnie ulicą Popiełuszki. Zmienia się również ulica Głowackiego.

Na tym szlaku powstał nowy market polskiej sieci, buduje się też kolejny, tym razem niemieckiej sieci, przy skrzyżowaniu właśnie Głowackiego, Sieradzkiej i Traugutta. Powstanie tam też obiekt o charakterze usługowo- handlowym.

 

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.