Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

DOŻYNKI GMINY WIELUŃ TYM RAZEM W TUROWIE [VIDEO]

Dożynki Gminy Wieluń w tym roku odbyły się w Turowie. Mieszkańcy tej miejscowości bardzo intensywnie się do nich przygotowali, choć nie ma co ukrywać, że cały efekt popsuła trochę pogoda. Wszystko zaczęło się oczywiście od przemarszu dożynkowego korowodu i uroczystej mszy świętej.

Oczywiście nie zabrakło też części obrzędowej. Starostami tegorocznych dożynek zostali Zdzisław i Henryk Bernasiowe, rolnicy prowadzący swoje gospodarstwo, przejęte od rodziców w 1990 roku. Oczywiście nie zabrakło prezentacji dożynkowych wieńców.

Te jak zwykle prezentowały się bardzo okazale. Było też pyszne wiejskie jadło na stoiskach kół gospodyń wiejskich i wiele artystycznych akcentów, w tym m.in. koncert zespołu Czeremcha.

W trakcie dożynek nie zabrakło też miłego sportowego akcentu czyli specjalnych podziękowań dla Magdaleny Stysiak, siatkarki pochodzącej właśnie z Turowa, która zresztą na dożynkach pojawiła się osobiście. Za rok gminne dożynki odbędą się w Olewinie. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.