Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WYGRAŁA KONKURS NA DYREKTORA SZPITALA [VIDEO]

Anna Freus od 1 sierpnia jest już oficjalnie dyrektorem SP ZOZ Wieluń. To efekt zwycięskiego rezultatu konkursu na szefa wieluńskiej lecznicy. Do rywalizacji o to stanowisko oprócz Anny Freus stanęła tylko 1 osoba, nie spełniła jednak formalnych wymogów. Za kadencji Janusza Atłachowicza Anna Freus została główną księgową szpitala.

Po jego odejściu na jesieni 2020 została jego szefową w charakterze pełniącej obowiązki. Taki stan rzeczy trwał do września 2021 kiedy to kolejny konkurs na stanowisko dyrektora szpitala wygrał Marek Augustyn. Anna Freus odeszła wtedy z lecznicy i została Skarbnikiem Gminy Wieluń zastępując na tym stanowisku Danutę Kondracką, która odeszła na emeryturę.

Przygoda z samorządem wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie trwała jednak długo, bo zaledwie kilka miesięcy. Nowy dyrektor Marek Augustyn także po kilku miesiącach szpitalnych rządów zrezygnował ze stanowiska, a Anna Freus zrezygnowała z pracy w Urzędzie Miejskim i ponownie wróciła do szpitala jako dyrektor w charakterze p. o.

Teraz wreszcie jest już oficjalnie dyrektorem szpitala. Dyrekcja wieluńskiego szpitala po względnie dobrym 2021 roku ma świadomość, że obecny tak dobry już nie będzie. Ogólna sytuacja ekonomiczna w kraju i duże zadłużenie lecznicy powodują, że już teraz znacznie wzrosły koszty obsługi szpitalnego kredytu.

O tym mówiono na ostatniej sesji Rady Powiatu. To wszystko przy punkcie dotyczącym oceny sytuacji ekonomiczno- finansowej lecznicy oraz zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego szpitala za 2021. Szpital, nie tylko zresztą wieluński, martwi się o to, aby nie zabrakło lekarzy.

Aktualnie w placówce jest 8 nowych rezydentów w tym dwóch stażystów z Ukrainy. Czy jest zatem szansa, aby także i w Wieluniu pracowali ukraińscy medycy? Zobacz video. Anna Freus funkcję dyrektora szpitala sprawować będzie przez najbliższych sześć lat z pensją 22 tys. złotych miesięcznie brutto.

To wynagrodzenie zatwierdzone przez zarząd powiatu mocą specjalnej uchwały. I na koniec jeszcze jedna informacja. Otóż lecznica wzbogaci się niebawem o rezonans magnetyczny. Koszt zakupu nowego urządzenia, dostosowanego do potrzeb wieluńskiej placówki zostanie sfinansowany z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.