Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SPÓŁDZIELCZE WAKACJE NA ŁONIE NATURY [VIDEO]

W ramach akcji „Lato w mieście” placówki WSM organizują wiele ciekawych wydarzeń dla dzieci, m.in. zróżnicowane tematycznie konkursy, warsztaty oraz jednodniowe wycieczki w interesujące miejsca naszego regionu. Jednym z nich okazało się Ranczo Zagata we wsi Grabarze niedaleko Działoszyna.

Pobyt  w urokliwie położonym gospodarstwie rozpoczął się od zwiedzania mini zoo, w którym atrakcją dla dzieci było karmienie zwierząt, m. in. kóz, owiec, krów, osiołków i kucyków. Następnie na klubowiczów czekała wyjątkowa ciuchcia kursująca po okolicy.

Sporo emocji dostarczyły dzieciom również ewolucje na trampolinach oraz odpoczynek na rozwieszonych w cieniu drzew hamakach. Ponadto uczestnicy wycieczki wzięli udział w wielu zabawach plenerowych, m.in. przeciąganie liny oraz gra w piłkę nożną. Pobyt na Ranczo Zagata dzieci zaliczyły do bardzo udanych.
                                                                                                     
Nie mniej ciekawym miejscem odkrytym tego lata przez SDK jest Zagroda Edukacyjna „Stefanówka” we wsi Nowa Szarlejka, położona w otoczeniu pół i lasów w towarzystwie przyjaznych zwierząt, takich jak kuce walijskie, kuce szetlandzkie, owce, kozy, króliki, kury, perliczki oraz kaczki.

Jednak ulubienicą wszystkich dzieci jest tutaj krowa Malwina, którą każdy chciał pogłaskać i nakarmić. Sympatyczna krasula ochoczo pozowała do zdjęć. Ponadto dzieci wzięły udział w warsztatach „Lawendowy zakątek” podczas których poznały różne gatunki lawendy, jej zastosowanie oraz właściwości.

Następnie odbyła się część praktyczna polegająca na wykonaniu lawendowego woreczka zapachowego. Pachnący upominek dzieci zabrały na pamiątkę do domu. Zagroda „Stefanówka” ma w swojej ofercie wiele ciekawych warsztatów, z których klubowicze z placówek WSM na pewno skorzystają jeszcze w te wakacje.

Podczas kolejnego tygodnia wakacji w placówkach kulturalnych WSM dzieciaki ze Spółdzielczego Domu Kultury i Klubu os. Kopernika wzięły udział w warsztatach Pozytywnej Dyscypliny, które poprowadziła Małgorzata Dudzińska- nauczyciel i zarazem Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl