Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

CIEKAWE WYCIECZKI I „ŻUBROWE” WARSZTATY W MUZEUM [VIDEO]

Dzieci z SDK na os. Wyszyńskiego podczas kolejnego tygodnia wakacyjnego wypoczynku wzięły udział w warsztatach wyrobu mydełek prowadzonych przez instruktorki z Pracowni Edukacyjnej "Razem". Milusińscy mogli własnoręcznie wyrabiać masę mydlaną, wybierać zapachy, barwy i kształty mydełek.

Wykonywanie nowych zadań przynosiło dzieciom wiele  satysfakcji, powstałe mydełka przeznaczą jako prezenty dla swoich najbliższych. Na koniec wszystkie dzieciaki otrzymały słodką niespodziankę. Czas wakacji to także wspólna zabawa.

Dzieci uwielbiają grać w piłkę nożną, układają wzory z koralików, grają w gry planszowe, malują, śpiewają piosenki i tańczą. Słoneczny dzień sprzyjał wycieczce na ranczo Mileniówka  malowniczej wsi Marki położonej między Wieluniem a Praszką.

To kolejne ciekawe miejsce, gdzie dzieci z placówek WSM lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Pomysłów na zabawy w plenerze nie brakowało.  Była gra w piłkę, zabawy na huśtawkach i zjeżdżalni, a nawet w chowanego. Sporą atrakcją okazał się dla dzieci posiłek- nuggetsy z frytkami.

Pięknie zagospodarowane otoczenie oraz wysepka na wodzie zachęcały uczestników wyprawy do spacerów. Na zakończenie autokarowej wycieczki dzieci z radością spałaszowały lody. Tradycją wakacyjnych zajęć w SDK i Klubie Osiedla Kopernika są wizyty w MZW.

Tym razem dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych „Żubr we własnej osobie”. Zanim jednak dzieci przystąpiły do prac plastycznych, zwiedziły wystawę czasową „Żubr – król puszczy”.

Klubowicze zobaczyli żubra w jego naturalnych rozmiarach i środowisku oraz poznali wiele ciekawostek o jego życiu. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach,  podczas których wykonały kolorowe maski. Prace zabrane do domu na pewno będą ładną i miłą pamiątką z wakacji.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl