Wydarzenia, wiadomości lokalne

NAGRODY I PODZIĘKOWANIA NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO [VIDEO]

Gospodarzem powiatowej uroczystości zakończenia roku szkolnego w szkołach średnich prowadzonych przez powiat wieluński było tym razem I LO im. T. Kościuszki. Trzeba uczciwie przyznać, że w zakończonym już roku szkolnym dużo się działo. Uczniowie zaczynali naukę jeszcze częściowo w covidowych obostrzeniach.

Potem wybuchła wojna na Ukrainie, co też miało wpływ na szkolną edukację i napływ do szkół ukraińskiej młodzieży, wreszcie finanse szkół. Wszystko kosztuje, coraz więcej, a subwencje oświatowe są jakie są czyli nie do końca wystarczające. Z pewnością w zakończonym już roku szkolnym na większe wyróżnienie zasługują dwie placówki oświatowe.

ZS nr 1 oprócz bieżącej pracy bardzo zaangażował się w pomoc wojennym uchodźcom z Ukrainy. To właśnie w tej szkole powstał jak wiemy pierwszy w mieście punkt zbiórki wszelkiego rodzaju artykułów spożywczo- przemysłowych, które bardzo pomogły naszym sąsiadom doświadczonym tragedią wojny.

Z kolei II LO zrealizowało wiele ciekawych projektów, obchodziło swój jubileusz, podpisało też porozumienie z wieluńskimi mediami efektem czego był wiosenny cykl zajęć dziennikarskich także w naszej stacji. Nie oznacza to jednak, że w innych szkołach nic się nie działo, wręcz przeciwnie.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była także okazją do wręczenia całego mnóstwa nagród, podziekowań i wyróżnień za dobrą pracę zarówno dla nauczycieli i rzecz jasna też szkolnej młodzieży, także tej ukraińskiej, która do nauki w naszych szkołach podeszła bardzo poważnie i dała się poznać pedagogom z jak najlepszej strony.

Wojna w Ukrainie jednak cały czas jest w ich głowach. Tam została część rodzin, ojcowie walczą na froncie za ojczyznę. Powiatowa uroczystość zakończenia roku szkolnego miała też bardzo ładny akcent artystyczny o który zadbała młodzież z I LO.