Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NAGRODY I PODZIĘKOWANIA NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO [VIDEO]

Gospodarzem powiatowej uroczystości zakończenia roku szkolnego w szkołach średnich prowadzonych przez powiat wieluński było tym razem I LO im. T. Kościuszki. Trzeba uczciwie przyznać, że w zakończonym już roku szkolnym dużo się działo. Uczniowie zaczynali naukę jeszcze częściowo w covidowych obostrzeniach.

Potem wybuchła wojna na Ukrainie, co też miało wpływ na szkolną edukację i napływ do szkół ukraińskiej młodzieży, wreszcie finanse szkół. Wszystko kosztuje, coraz więcej, a subwencje oświatowe są jakie są czyli nie do końca wystarczające. Z pewnością w zakończonym już roku szkolnym na większe wyróżnienie zasługują dwie placówki oświatowe.

ZS nr 1 oprócz bieżącej pracy bardzo zaangażował się w pomoc wojennym uchodźcom z Ukrainy. To właśnie w tej szkole powstał jak wiemy pierwszy w mieście punkt zbiórki wszelkiego rodzaju artykułów spożywczo- przemysłowych, które bardzo pomogły naszym sąsiadom doświadczonym tragedią wojny.

Z kolei II LO zrealizowało wiele ciekawych projektów, obchodziło swój jubileusz, podpisało też porozumienie z wieluńskimi mediami efektem czego był wiosenny cykl zajęć dziennikarskich także w naszej stacji. Nie oznacza to jednak, że w innych szkołach nic się nie działo, wręcz przeciwnie.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była także okazją do wręczenia całego mnóstwa nagród, podziekowań i wyróżnień za dobrą pracę zarówno dla nauczycieli i rzecz jasna też szkolnej młodzieży, także tej ukraińskiej, która do nauki w naszych szkołach podeszła bardzo poważnie i dała się poznać pedagogom z jak najlepszej strony.

Wojna w Ukrainie jednak cały czas jest w ich głowach. Tam została część rodzin, ojcowie walczą na froncie za ojczyznę. Powiatowa uroczystość zakończenia roku szkolnego miała też bardzo ładny akcent artystyczny o który zadbała młodzież z I LO.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl