Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWE STAWKI ZA ŚMIECI JUŻ OD LIPCA [VIDEO]

W obliczu wysokiej inflacji i systematycznego wzrostu wszelkiego rodzaju opłat kolejna podwyżka cen za śmieci niestety nie powinna dziwić. W tym kontekście warto wspomnieć o bardzo ważnej inwestycji, która na obniżenie cen za odpady powinna mieć znaczący wpływ.

Mowa oczywiście o kompostowni w Rudzie, która na tamtejszym wysypisku śmieci pracuje już od roku. Instalacja, mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów której eksploatacją zajmuje się Przedsiębiorstwo Komunalne, pozwoli na zagospodarowanie odpadów BIO pochodzących nie tylko od mieszkańców gminy Wieluń. Rocznie kompostownia ma przetwarzać ok. 23 tys. ton odpadów.

No i właśnie o tę inwestycję pytano na sesji Rady Miejskiej przy punkcie dotyczącym podwyżki opłat za odpady. Jak po roku wygląda jej praca? Zobacz video. Wygląda więc na to, że póki co praca kompostowni nie ma znaczącego wpływu ma poziom cen za odpady. Ale ma mieć i tego warto się trzymać.
Szacuje się, że dzięki inwestycji dofinansowanej przez NFOŚiGW możliwe będą oszczędności rzędu 500 tys. zł rocznie. Tak przynajmniej burmistrz Okrasa zapowiadał rok temu podczas uroczystego otwarcia kompostowni. Co do nowych stawek za śmieci, to nie będą one bardzo wysokie.

Ostateczne radni wspomnianą uchwałę wraz z autopoprawką burmistrza i poprawką zaproponowaną przez radnego Drosińskiego przyjęli większością głosów. Za podjęciem uchwały głosowało 18 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciw. Nowa cena za odpady obowiązywać będzie od lipca.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl