Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZAPRASZAJĄ NA PLENEROWĄ IMPREZĘ DO RUDY

Stowarzyszenie integracyjne „Tacy Sami” zaprasza wszystkich mieszkańców Wielunia i regionu na I Festyn przy Pałacu w Rudzie przy którym jak wiemy powstaje Dom Seniora. Plenerową imprezę zaplanowano na najbliższą niedzielę 26 czerwca. Początek o godz. 14:00. Co w programie?

Podczas festynu przewidziano występy uczniów Szkoły Podstawowej w Rudzie, młodzieży z Powiatowego Domu Kultury i Sportu, Zespołu Śpiewaczego "Czeremcha" z Rudy i Kapeli Podwórkowej "Złoczewianie". Będzie też prezentacja i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Pałac Taczanowskich na starej fotografii"

Organizatorzy zapraszają też do wzięcia udziału w loterii fantowej i pokazach Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Oprócz tego będzie też pokaz drobnego inwentarza (króliki, drób ozdobny), jarmark staroci, przejazd bryczką i konno oraz wiele innych atrakcji.

Będzie też pysznie. To za sprawą wspaniałych wyrobów kulinarnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz miodów z wieluńskich pasiek, lokalnego piwa, swojskiego ciasta, waty cukrowej i popcornu. Festyn zakończy się zabawą taneczną.