Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ODWOŁALI RADNEGO Z „ŁĄCZY NAS WIELUŃ” [VIDEO]

Na samym początku obrad kolejnej sesji Rady Miejskiej samorządowcy rozpatrywali uchwałę w sprawie odwołania radnego ze sprawowanej przez niego funkcji. W tym przypadku chodziło o Jarosława Rozmarynowskiego z Łączy Nas Wieluń. Powód?

Otóż podczas posiedzenia komisji rewizyjnej, które miało miejsce pod koniec kwietnia wyszło na  jaw, że księgarnia, którą prowadzi w Wieluniu od wielu lat w ciągu praktycznie czterech ostatnich lat wystawiła jednostkom z terenu Gminy Wieluń, m.in. Miejskiemu Żłobkowi i Bibliotece Miejskiej ok. 200 faktur na prawie 300 tys. złotych.

Co sprzedaje księgarnia każdy wie, ale czemu tylko ona i w tak dużych ilościach oferowała sprzedaż swoich artykułów wspomnianym podmiotom Gminy Wieluń.
O sprawie został poinformowany Piotr Radowski- Przewodniczący Rady Miejskiej. Chodzi o to, że w związku z tą sytuacją mogło dojść do naruszenia artykułu 24 f ustawy o samorządzie gminnym.

Ten zabrania radnemu prowadzenia działalności gospodarczej na majątku gminy, w której sprawuje mandat. Radowski wysłał w tej sprawie do radcy prawnego pismo z zapytaniem czy wspomniana działalność Jarosława Rozmarynowskiego rzeczywiście narusza ustawę o samorządzie gminnym.

Sam zainteresowany sprawą w bardzo długim wystąpieniu na posiedzeniu ustosunkował się do zaistniałej sytuacji, momentami w bardzo emocjonalny sposób. Po wyjaśnieniach radnego doszło do dyskusji w spornej sprawie, choć nie była ona zbyt długa, ale za to konkretna.

Ostatecznie radni w trybie głosowania pozbawili Rozmarynowskiego mandatu samorządowca. Za podjęciem uchwały głosowało 12 radnych, 8 było przeciwnych, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Kolejne kroki w sprawie to przekazanie całej dokumentacji sprawy wraz z opinią radcy prawnego wojewodzie łódzkiemu. Wojewoda po ocenie otrzymanych materiałów podejmie ostateczną decyzję w sprawie wygaszenia mandatu Jarosława Rozmarynowskiego. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.