Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O HEJCIE W INTERNECIE NA SPECJALNEJ KONFERENCJI [VIDEO]

Konferencja dla uczniów II LO nosząca tytuł „Ja w świecie mass mediów” była w zasadzie ostatnim wydarzeniem w ramach bogatych obchodów 25- lecia II LO. Bogatych, bo oprócz uroczystej, jubileuszowej gali, Korczak zorganizował też kolejną edycję Wieczoru Poezji przy Świecach oraz Bal absolwentów II LO. We wspomnianej konferencji wzięła udział aktorka Joanna Osyda.

Absolwentka liceum z rąk dyrektor szkoły Renaty Tatary otrzymała specjalną statuetkę potwierdzającą nadanie jej tytułu ambasadora II LO. Ten sam tytuł nieco wcześniej, bo podczas jubileuszowej gali ogólniaka otrzymał także Mateusz Walczak- absolwent II LO, dziś dziennikarz i prezenter w jednej ze stacji informacyjnych.

Tematem wspomnianej konferencji był hejt w internecie. Czyli mówiąc wprost szerzenie nienawiści, często zupełnie bez powodu. Na okoliczność konferencji młodzież z drugich klas przygotowała specjalną inscenizację traktującą właśnie o tym dość dużym problemie z którym zresztą w sieci spotyka się nie tylko młodzież, choć może właśnie ona w większym wymiarze.

Warto w tym miejscu zauważyć, że tak naprawdę nikt w internecie nie jest anonimowy. Policja może każdego namierzyć po adresie IP komputera, przed czym przestrzegała Monika Klonowska z wieluńskiej policji. W dalszym ciągu tej konferencji z udziałem Joanny Osydy była też dyskusja o tym ważnym problemie.

Aktorka doskonale wie, co to jest hejt w internecie, sama go doświadczyła, spotkała się z tym też jest koleżanka ze szkoły. Podczas spotkania głos w sprawie zabrała też psycholog Małgorzata Burnecka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieluniu. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.