Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZDROWE PODEJŚCIE DO CIĄŻY, PORODU I POŁOGU [VIDEO]

Z okazji Dnia Dziecka w  wieluńskim szpitalu odbył się cykl ciekawych spotkań traktujących o zdrowym podejściu do ciąży, porodu i połogu. Lekarze, położne oraz specjaliści byli do dyspozycji przyszłych mam w głównym holu tuż przy wejściu na oddział położniczy wieluńskiego szpitala.

Podczas kilkugodzinnego spotkania można było wysłuchać prelekcji  m.in. o żywieniu kobiet w ciąży, suplementacji oraz o zaletach aktywności fizycznej w ciąży. Całości dopełniły wykłady o pierwszej pomocy u noworodka i fizjoterapii w ciąży. Poruszona została również kwestia praw i obowiązków rodzącej oraz zasad porodu rodzinnego.

Ponadto sporo uwagi poświęcono zagadnieniom dotyczącym karmieniu piersią. Konferencja zorganizowana w wieluńskim szpitalu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zdaniem przyszłych mam, podobnych spotkań edukacyjnych powinno być zdecydowanie więcej.

Spotkanie „Zdrowa mama - zdrowe dziecko” wsparła Fundacja na rzecz rozwoju SP ZOZ w Wieluniu, która przygotowała dla przyszłych mam specjalne upominki. Ponadto Fundacja zorganizowała mecz charytatywny, którego celem była zbiórka funduszy na zakup sprzętu dla oddziału ginekologiczno-położniczego.