Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O HISTORII I ZWYCZAJACH ŻUBRÓW NA WYSTAWIE W MUZEUM [VIDEO]

Czy żubr jest królem puszczy? Jeśli ktoś ma wątpliwości, Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza na nową wystawę czasową poświęconą temu zwierzęciu. Majestatyczne żubry przyjechały prosto z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Na wystawie można zatem zobaczyć żubra w jego naturalnych rozmiarach i środowisku, zaaranżowanemu dzięki Nadleśnictwu Wieluń. O popularności żubra świadczą monety, banknoty i medale z jego wizerunkiem użyczone przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów.

Wystawie towarzyszą teksty przybliżające zarówno historię, jak i zwyczaje tego królewskiego zwierza a także przyrodniczy film edukacyjny. Żubr, to zwierzę, które wyginęło w naturalnym środowisku.

W dużej mierze przyczyniła się do tego działalność człowieka. Po wielu zabiegach żubra przywrócono puszczy w 1952 r, kiedy to na wolność wypuszczono dwa pierwsze osobniki. Dziś w Puszczy Białowieskiej żyje ponad 700 żubrów.

W całej Polsce zarówno na wolności, jak i w ogrodach zoologicznych jest ich ponad dwa tysiące. Z polskich hodowli żubry trafiają do różnych miejsc w Europie. Wystawie towarzyszą warsztaty dla dzieci połączone z opowieścią o królu puszczy.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl