Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O INWESTYCJACH NA DROGACH I NOWYM RONDZIE [VIDEO]

Na początku sesji Rady Miejskiej samorządowcy z rąk Piotra Radowskiego -  przewodniczącego RM odebrali specjalne listy gratulacyjne. To z powodu przypadającego pod koniec maja Dnia Samorządu Terytorialnego. W roboczej już części posiedzenia radni dużo mówili o inwestycjach na drogach. To w świetle raportów zarządców dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych.

Najwięcej pytań samorządowcy mieli jednak do obecnego na sesji Bogusława Orła- kierownika wieluńskiego rejonu GDDKiA w Łodzi. W szczególności pytano o niedawno zakończoną inwestycję. Chodzi o ciąg pieszo- rowerowy w podwieluńskim Gaszynie w pasie drogi krajowej 45 między Wieluniem a Gaszynem. Otóż inwestycja nie została kompletnie wykonana.

Brakuje bowiem ok. 300 metrów pasa pieszo- rowerowego. Czyja to wina? Zobacz video. Ów brakujący odcinek pasa najpewniej nie zostanie jednak wykonany w tym roku. W dalszym ciągu drogowej dyskusji radni mieli też wiele pytań w zakresie bezpieczeństwa na drogach i przejściach dla pieszych.

W niektórych punktach miasta radni, ale nie tylko sugerowali instalację dodatkowej sygnalizacji świetlnej. Nie wszędzie jednak da się to zrobić. GDDKiA ma specjalny program polegający na dodatkowym doświetleniu takich przejść, ale realizacja wszystkich postulatów radnych nie wejdzie w życie natychmiast.

Poza tym instalacja dodatkowych świateł w bardzo ruchliwych punktach miasta może znacznie spowolnić ruch samochodów co wpłynie na większe korki w i tak już bardzo zatłoczonym centrum Wielunia- przekonywał Bogusław Orzeł. I jeszcze o jednej ważnej sprawie. Otóż jak Państwo wiedzą jest pomysł, aby u zbiegu Krakowskiego przy skrzyżowaniu z Głowackiego i Kochelskiego powstało nowe rondo.

To bardzo newralgiczne miejsce dla ruchu komunikacyjnego. To też duża przeszkoda w tym miejscu w postaci tego oto budynku, który aby powstało rondo musi być wyburzony. Zresztą problem z tym miejscem jest od wielu lat. Czy uda go się w końcu rozwiązać?

W tym kontekście radni na poprzedniej sesji podjęli uchwałę umożliwiającą budowę ronda w tym miejscu we współpracy z województwem łódzkim. Stanie się to na mocy tzw. specustawy drogowej. A zatem co nowego w tej sprawie? Zobacz video.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl