Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POKAZY MUSZTRY I SPRZĘTU NA WOJSKOWYM PIKNIKU [VIDEO]

Piknik wojskowy, który odbył się w naszym mieście w miniony weekend był jednym z 32 zorganizowanych w całym kraju. Ponieważ 21 maja rozpoczął się nabór do nowego rodzaju służby - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej tego typu spotkanie z wojskiem było swego rodzaju zachętą dla młodych ludzi, aby pomyśleć o swojej przyszłości i zostać właśnie żołnierzem zawodowym.

W ramach pikniku noszącego tytuł „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” przygotowano wiele atrakcji. Można było zapoznać się ze sprzętem wojskowym. W planie pikniku były też m. in. pokazy statyczne sprzętu wojskowego z jednostek wojskowych całej Polski, symulator strzelania czy pokaz walki wręcz.

Na stoiskach promocyjno-informacyjnych można było uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. Ale to jeszcze nie wszystko.

Na miejscu można było też porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie. Oczywiście była też wojskowa grochówka i specjalne pokazy musztry paradnej przygotowanej przez najbardziej prestiżową jednostkę - pułk reprezentacyjny WP.

Z pewnością chętnych do zostania zawodowym żołnierzem nie będzie mało. W samym Wieluniu podczas pikniku Wojskowe Centrum Rekrutacji z Sieradza przyjęło w sumie wnioski od 48 osób. Żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej będą zarabiać nieco ponad 4 tys. 560 zł miesięcznie.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl