Wydarzenia, wiadomości lokalne

DOSTALI NOWE ZESTAWY ALKOGOGLI I NARKOGOGLI

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieluniu na specjalnym spotkaniu w Urzędzie Miejskim przekazała wieluńskiej policji zestawy alkogogli i narkogogli. Sprzęt będzie wykorzystywany przez wieluńskich mundurowych podczas spotkań profilaktycznych promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zdrowy styl życia, wolny od uzależnień.

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa wraz z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieluniu wspomniany sprzęt przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu mł. insp. Moniki Hurko- Nesterowicz.

Te specyficzne okulary są swego rodzaju symulatorami i służą do demonstracji, w jakim stopniu dochodzi do upośledzenia zmysłów po użyciu alkoholu lub narkotyków.

Sprzęt ten posłuży funkcjonariuszom jako materiał szkoleniowy podczas prowadzonych spotkań profilaktycznych zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak iosobami dorosłymi na terenie gminy Wieluń i całego powiatu wieluńskiego.

Wykorzystanie alkogogli i narkogogli pozwala lepiej zrozumieć i zobrazować zwłaszcza młodym ludziom zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających.

Poprzez spotkania profilaktyczne z wykorzystaniem tego sprzętu mundurowi z wieluńskiej komendy będą edukować i uświadamiać, w jaki sposób alkohol i narkotyki upośledzają zmysły i jak oddziałują na organizm.