Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ŚREDNIOWIECZNE MIASTECZKO W RAMACH NOCY MUZEÓW [VIDEO]

Atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów przyciągnęły do Muzeum Ziemi Wieluńskiej prawdziwe tłumy. Pod Basztą Męczarnią stanęło średniowieczne miasteczko, w którym dominowały gry i zabawy. Można było rzucać podkową, strzelać z łuku lub ulepić własne naczynie z gliny. Na baszcie Męczarni królował oczywiście kat.

W przeszłości był to urzędnik miejski odpowiedzialny m.in. za wykonywanie wyroków śmierci na skazańcach. Wiadomo, że Wieluń miał swojego kata już w XVI wieku, co znacznie podnosiło prestiż miasta. W budynku głównym muzeum otwarto nową wystawę czasową „Sekrety apteki”.

Zwiedzając ją można dowiedzieć się na przykład czym były „wieczne pigułki”, dlaczego w dawnej aptece wieszano krokodyle oraz co ma wspólnego magia z farmacją. Część wystawy poświęcono najsłynniejszemu polskiemu farmaceucie Ignacemu Łukasiewiczowi a także historii wieluńskiego aptekarstwa.

Podczas gdy dorośli zwiedzali wystawy, dzieci miały także inne ciekawe zajęcia. Ze względu na trwający remont w tym roku nie było udostępnione Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

Powodzeniem cieszył się jednak wiatrak w Kocilewie oraz spacery w parku dworskim. Dłuższa relacja z Nocy Muzeów 2022 u nas za tydzień, oczywiście w Kulturalnym Temacie Tygodnia. Zapraszamy już teraz.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl