Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWA WYSTAWA Z OKAZJI DNIA BIBLIOTEKARZA [VIDEO]

„Biblioteka - świat w jednym miejscu”- pod tym hasłem odbywa się tegoroczny Tydzień Bibliotek, czyli ogólnopolski program promocji czytelnictwa. Do akcji zawsze z ciekawą ofertą włącza się również Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Tydzień Bibliotek w powiatowej książnicy rozpoczął się uroczystym wernisażem  IV Powiatowej Wystawy Prac Uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Ekspozycja  jest kolejnym etapem projektu, który z zaangażowaniem realizuje nauczycielka Kinga Kozarów.

Podczas otwarcia wystawy m.in. zaprezentowano materiał filmowy z artystycznych zajęć, w trakcie których powstały piękne dzieła, obrazy, rzeźby i wiele innych prac niezwykle starannie wykonanych przeróżnymi, ciekawymi  technikami, m.in. pouringu, transferu, linorytu i string art.

Muzyczny występ Mai Ciach i Marka Walczaka uświetnił artystyczne spotkanie. Na zaproszonych gości czekał „słodki stół” z poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów z Gromadzic. Wystawę zorganizowaną pod honorowym patronatem starosty wieluńskiego  można podziwiać w Powiatowej Bibliotece do końca lipca.