Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O AKTUALNYCH I NOWYCH INWESTYCJACH W MIEŚCIE [VIDEO]

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni do burmistrza Wielunia mieli wiele pytań w zakresie bieżących inwestycji. Mówiono o pracach na ul. POW, ale też ekranach akustycznych na Popiełuszki. Pytano też o przyszłą inwestycję. Mamy w mieście dwa nowe ronda na Krakowskim Przedmieściu. Może być też trzecie. Gdzie?

U zbiegu Krakowskiego przy skrzyżowaniu z Głowackiego i Kochelskiego. To bardzo newralgiczne miejsce dla ruchu komunikacyjnego. To też duża przeszkoda w tym miejscu w postaci tego oto budynku, który aby powstało rono musi być wyburzony.

Zresztą problem z tym miejscem jest od wielu lat. Czy uda go się w końcu rozwiązać? W tym kontekście radni na sesji podjęli uchwałę umożliwiającą budowę ronda w tym miejscu we współpracy z województwem łódzkim. Stanie się to na mocy tzw. specustawy drogowej.

Co to dokładnie oznacza? Zobacz video. W trakcie sesji pytano także o budowę nowej hali sportowej przy SP nr 5. Sprawa ciągnie się od dłuższego czasu. Do tej pory nie ogłoszono przetargu ne jej budowę. Czy w końcu się uda?

Czasy mamy bardzo dynamiczne, jest wysoka inflacja co bardzo wpływa na nowe inwestycje. Chodzi oczywiście o koszt ich wykonania. Jest i będzie drożej. A zatem jeśli chodzi o budowę nowej hali sportowej przy Piątce nie będzie łatwo.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl