Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WYGRALI Z LEGNICĄ W HALI WOSiR [VIDEO]

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek szczypiorniści MKSu zapewnili sobie udział w rywalizacji na zapleczu Superligi również w sezonie 2022/23. Nieoficjalnie było to wiadomo już po wygranej w Przemyślu z Orlenem, ale możliwość spadku wykluczyli wielunianie dopiero w czwartek 28 kwietnia, gdy pokonali w hali WOSiR Siódemkę Miedź Huras Legnica.

Wygrana 30:27 choć nie jest imponująca, ale tak naprawdę tylko krótko po przerwie była zagrożona. Po słabym początku legniczan, które zaowocowało prowadzeniem gospodarzy 7:1, przyjezdni uporządkowali bowiem szyki i bramka za bramką z mozołem zaczęli odrabiać straty.

W efekcie w 41-ej minucie MKS prowadził już tylko 19:17, a goście kilkakrotnie mieli szanse dojść wielunian na jedną bramkę. Że tak się nie stało, można było w dużej mierze zawdzięczać jednemu zawodnikowi - bramkarzowi Patrykowi Jędrzejewskiemu, który cztery razy z rzędu wychodził zwycięsko z sytuacji sama na sam.

Potem na szczęście obudzili się jego koledzy i gdy kwadrans przed końcem gospodarze wyszli na prowadzenie 23:17, wiadomo było, że tego meczu nie przegrają. Tym bardziej, że w ataku nie pierwszy raz w tym sezonie, brylował w końcówce spotkania Arkadiusz Galewski - zdobywca sześciu z ostatnich ośmiu goli MKSu.

Nagrodę MVP wcześniej zapewnił sobie jednak wspomniany Jędrzejewski, Niestety, już po spotkaniu poinformował klubowych działaczy, że jest to jego ostatni sezon w barwach MKSu Wieluń. Wychowanek Pabiksu Pabianice wraca bowiem do swojego rodzimego klubu, któremu w następnym sezonie będzie próbował dopomóc w awansie do Ligi Centralnej.

Warto dodać, że wśród zawodników z Legnicy był zawodnik, które pierwsze gole w naszym mieście zdobywał na nie istniejącym już asfaltowym boisku Mechanika przy ulicy Traugutta, a miało to miejsce około ćwierć wieku temu. W sobotę 7 maja MKS czeka wyjazdowe spotkanie ze Stalą w Gorzowie Wielkopolski.

Wielunianie będą walczyć o trzecie zwycięstwo z rzędu, co w tym sezonie jeszcze się nie zdarzyło. Do hali WOSiR wrócą 14 maja, kiedy o godzinie osiemnastej rozpoczną rywalizację z Padwą Zamość. Zakończą natomiast rozgrywki meczem z GKS-em w położonym nieopodal Trójmiasta Żukowie.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl