Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

UROCZYSTA GALA Z UDZIAŁEM PRZYJACIÓŁ POETKI [VIDEO]

W miejskiej książnicy odbyła się uroczysta gala podsumowująca I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Marii Ewy Aulich pod nazwą „Śladami dotyku”. W wydarzeniu wzięli udział członkowie "Koła Przyjaciół Marii Ewy Aulich", którzy zainicjowali konkurs.

W trakcie uroczystości sylwetkę patronki konkursu Marii Ewy Aulich przybliżyła przyjaciółka poetki, Ewa Lachowska-Żarska. Zanim przedstawiono laureatów, uczestnicy pochodzący z różnych stron Polski, którzy przybyli na spotkanie, zaprezentowali swoje zgłoszone do konkursu wiersze.

W imieniu osób, którym nie udało się dotrzeć do Wielunia, wiersze czytały uczennice II LO im. J. Korczaka. Laureatką I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Marii Ewy Aulich „Śladami dotyku” została Martyna Różańska z Kraszkowic. Nagrodę główną, rower otrzymała za wiesz „U nas jeszcze jest cisza”.

Nagrodę im. Marii Ewy Aulich przyznano Dominice Podgórskiej z Wielunia za wiersz „2020” . Wyróżnienie w konkursie i nagrodę rzeczowa ZNP O/Lubuski otrzymał Wojciech Żukowski za wiersz Stajemy naprzeciwko siebie.

Wszystkim laureatom konkursu wręczono tomiki, w których znalazły się nagrodzone wiersze. Galę uświetnił występ Mai Ciach. Po oficjalnej części gali odbyły się warsztaty poetyckie, które przeprowadzili przedstawiciele Koła Przyjaciół Marii Ewy Aulich. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.