Wydarzenia, wiadomości lokalne

O BIEŻĄCYCH PROBLEMACH I NOWYM SPRZĘCIE W SZPITALU [VIDEO]

Początek ostatniej sesji Rady Powiatu wcale nie wskazywał na to, że przy punkcie dotyczącym informacji o pracy zarządu powiatu między sesjami radni w głównej mierze skupią się na sprawach wieluńskiej lecznicy. Jest pomysł aby szpital wzbogacił się o kolejne ważne medyczne urządzenie czyli rezonans magnetyczny.

Bardzo by się w szpitalu przydał, ale tak duża inwestycja będzie też sporo kosztować. Ile? A zatem jeśli rezonans magnetyczny w szpitalu będzie to pewnie jeszcze nieprędko. Tymczasem w dalszej części dyskusji o szpitalu zwrócono uwagę w sumie na detale, ale szalenia ważne.

Otóż jedna z pacjentek oddziału ginekologicznego, który cały czas czeka na generalny remont poskarżyła się na kiepskie warunki sanitarne na oddziale. Chodzi o toalety z dość zniszczoną infrastrukturą sanitarną, ale nie tylko.

Ze zlikwidowaniem bieżących usterek nie trzeba wcale czekać na generalny remont. Dyskusję w tej sprawie prowadzono na sesji jeszcze przez dłuższy czas. W jej trakcie ponownie doszło do spięcia na linii wicestarosta Krzysztof Dziuba- radny Andrzej Stępień. Poszło oczywiście o szpital.