Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZWYCZAJE, OBRZĘDY I SYMBOLIKA STROJU LUDOWEGO [VIDEO]

Od 6 lat WDK organizuje barwne wydarzenie pod nazwą Ludomaniak. W jego ramach odbywają się spotkania, warsztaty wielkanocne oraz prelekcje na lemat ludowości i folkloru. Ostatnio słuchacze Uniwersytetu III Wieku uczestniczyli w wykładzie „Zwyczaje, obyczaje, obrzędy i symbolika stroju ludowego po obu stronach Prosny”.

Prelekcja dotyczyła m.in. gwary wieluńskiej i śląskiej oraz różnic w nazewnictwie i zwyczajach związanych z zalotami i weselem. Uczestnicy obejrzeli fragmenty filmów o śląskich obyczajach oraz prezentację strojów ludowych z terenów położonych po obu stronach Prosny. Spotkanie dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku zakończyło się muzycznym akcentem.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl