Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

CZTERDZIEŚCI PRAC NA POPLENEROWEJ WYSTAWIE [VIDEO]

Finał ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Pleneru Malarstwa Figuratywnego, w postaci wystawy poplenerowej, można oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. To już 22 ekspozycja z cyklu „Z biegiem Warty – Kamion”. Po dwóch latach pandemii wernisaż odbył się przy udziale publiczności.

Zaowocowało to wieloma ciekawymi rozmowami i rozważaniami na temat sztuki współczesnej. Na wystawie można oglądać ponad 40 prac – 13 autorów. Wyszły zarówno spod pędzla stałych bywalców plenerów, jak i artystów, którzy w Kamionie byli po raz pierwszy.

Tematyka prezentowanych prac jest bardzo różnorodna. Artyści malują nie tylko pejzaże. Niektóre obrazy wprost nawiązują do otaczającej nas rzeczywistości. Otwarciu wystawy towarzyszył akcent muzyczny.

Na scenie zaprezentowali się Maja Ciach i Marek Walczak. Wystawę można oglądać do 8 maja. Towarzyszy jej katalog, który jest do nabycia w muzeum. 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.