Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O TRADYCJACH ZWIĄZANYCH Z POSTEM I WIELKANOCĄ [VIDEO]

Zajęcia w ramach Wieluńskiego Uniwersytetu III Wieku tym razem odbyły się w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Etnograf Tomasz Spychała opowiadał o tradycjach związanych z Wielkim Postem i Wielkanocą.

Dla naszych przodków Wielki Post był okresem, kiedy ograniczali spożywanie nie tylko samego mięsa, ale wszelkich pokarmów pochodzących od zwierząt. Treściwe jadło zostawiano więc na święta a wszystko, co spożywano było wcześniej poświęcone.

W koszyku musiał znaleźć się baranek, najważniejszy symbol Wielkiej Nocy. Uczestnicy warsztatów w muzeum wykonywali pisanki tradycyjną metodą batikową. Polegała ona na nanoszeniu na jajko wzorów pisanych woskiem. Następnie jajko się barwiło i oczyszczało.

Dziś są inne ciekawe sposoby zdobienia, trzeba tylko wykazać się kreatywnością i cierpliwością. Niezależnie od różnic międzypokoleniowych wielkanocny stół zawsze pachnie tak samo.

 

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl