Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

POMOGĄ W ADAPTACJI DO ŻYCIA W NASZYM REGIONIE [VIDEO]

Pomoc naszym wschodnim sąsiadom, którzy z powodu wojny na Ukrainie musieli opuścić swój kraj realizowana jest na wielu płaszczyznach. Nie ma jednak co ukrywać, że wydano na nią już sporo pieniędzy z budżetów powiatu i miasta, dlatego w tym kontekście bardzo ważna jest współpraca samorządów z organizacjami pozarządowymi.

One też pomagają i o takiej właśnie pomocy mówiono na ostatniej sesji Rady Powiatu. Pomoc materialna uchodźcom z Ukrainy jest bardzo ważna, ale niemniej ważna jest również ta dotycząca ich adaptacji do życia w nowym środowisku.

Dzieci ukraińskie chodzą też do wieluńskich szkół, muszą się w nich odnaleźć, nauczyć choć podstaw języka polskiego. Dlatego w tym aspekcie bardzo ważna jest współpraca z organizacjami pozarządowymi i ich pomoc.

Szerzej o niematerialnej pomocy uchodźcom z Ukrainy powiemy już obszernej relacji z sesji Rady Powiatu, która jak zawsze pojawi się na koniec naszego programu. Jeśli zaś chodzi o tę materialną, to pomagajmy cały czas przynosząc artykuły spożywcze, chemiczne, ale też medyczne do specjalnych punktów pomocy.

Powiatowy przypominamy znajduje się w warsztatach budowlanych ZS nr 1 w Wieluniu, gminny zaś w byłej siedzibie szkoły muzycznej przy Królewskiej 1. Ten drugi od 4 kwietnia będzie czynny dwa dni w tygodniu - w poniedziałki i środy w godzinach 12.00 - 15.00.Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl