Wydarzenia, wiadomości lokalne

OPTYMISTYCZNE ZAŁOŻENIA BUDŻETU NA 2022 ROK [VIDEO]

W przeciwieństwie do finansów miasta i gminy Wieluń budżet starostwa powiatowego na 2022 rysuje się całkiem optymistycznie. Zadowolony jest z niego zarząd powiatu, ale też radni, w szczególności ci z większościowej koalicji. Dochody starostwa kształtują się na poziomie nieco ponad 125 milionów złotych, wydatki zaś to niespełna 130 milionów złotych.  

Jest też kilkumilionowy deficyt. W tym roku starostwo najwięcej chce wydać na inwestycje na drogach. Przeznaczy na ten cel 24 miliony złotych. Do 100 tys. złotych zwiększono też kwotę przeznaczoną na promocję powiatu. Nie obyło się oczywiście bez dyskusji nad nowym budżetem.

Jak już wspominaliśmy najbardziej zadowoleni są z niego radni PiS, krytyka popłynęła zaś głównie ze strony radnych PSL. Andrzej Stępień upomniał się m.in. o podwyżki dla pracowników starostwa powiatowego.

Ostatecznie po niezbyt długiej dyskusji radni przegłosowali budżet powiatu na 2022 rok. Za jego przyjęciem głosowało 14 radnych, trzech czyli Alina Błach, Andrzej Stępień i Grzegorz Mielczarek wstrzymała się od głosu.