Wydarzenia, wiadomości lokalne

MAJĄ AMBITNE PLANY NA NOWY ROK [VIDEO]

Kolejna akcja „Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Wieluniu, która odbyła się w minioną niedzielę znów przyniosła dobre wyniki. Klub powstał 29 lutego 2020 roku, a więc niebawem obchodzić będzie 2. rocznicę istnienia. Przez ten okres zebrano przeszło 120 litrów krwi.

Oddać krew mogą osoby zdrowe, pełnoletnie, ważące powyżej 50 kg. Istotna informacja dla osób, które niedawno przyjęły szczepionkę przeciw Covid- 19 jest taka, że krew można oddać po 48 godzinach od szczepienia szczepionką Pfizer i Moderna lub po 14 dniach od szczepienia szczepionką Astra Zeneca i Johnson & Johnson.

W pierwszej w tym roku akcji wzięło udział 51 osób. Ostatecznie 18 litrów krwi pozyskano od 41 honorowych dawców krwi. Cztery osoby uczyniły to po raz pierwszy. Na krwiodawców jak zwykle czekały miłe i ciekawe pakiety z gadżetami od lokalnych firm.

Były to produkty nabiałowe, przetwory, świece oraz słodki poczęstunek. O kolejnych akcjach będziemy oczywiście informować na naszej antenie. Na 2022 rok członkowie klubu mają w sumie zaplanowanych 6 wyjazdowych akcji. Najbliższa odbędzie się 19 marca.