Wydarzenia, wiadomości lokalne

KONCERT NOWOROCZNY Z CHARYTATYWNYM PRZESŁANIEM [VIDEO]

Koncert noworoczny, który odbył się w kościele Św. Józefa zorganizowano z charytatywnym przesłaniem. Chodziło o zbiórkę środków na budowę Domu Seniora w podwieluńskiej Rudzie. Pomysł zorganizowania w dawnej siedzibie Pałacu Taczanowskich w Rudzie Domu Seniora pojawił się na początku 2020 roku, tuż przed pandemią koronawirusa.

Od samego początku przedsięwzięciu patronuje Stowarzyszenie Tacy Sami i jej prezes Waldemar Kluska. Stowarzyszenie jest już właścicielem obiektu i cały czas poszukuje środków na adaptację budynku. Liczy się każda złotówka o czym na koncercie mówił właśnie Waldemar Kluska.

W świąteczno- noworocznym koncercie wieluńskiej publiczności zaprezentowała się znana nie tylko w naszym regionie sopranistka Iwona Karbowska. Towarzyszył jej na fortepianie Wojciech Stysz. Artyści  na koncercie zaprezentowali nie tylko popularne kolędy, ale też arie z operetek.

Iwona Karbowska to artystka wszechstronna. Z łatwością porusza się w różnych stylistykach: od jazzu, aż po arie operowe. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów piosenki, gdzie otrzymała nagrody również jako autorka i kompozytorka.