Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

OSTATNIA PRZYSIĘGA I NOWE WCIELENIA U TERYTORIALSÓW

Ponad 60 ochotników poszerzyło szeregi łódzkich Terytorialsów. Na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyła się ostatnia w tym roku przysięga żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponad 30 z nich ukończyło szkolenie podstawowe, druga połowa to rezerwiści, którzy odbyli szkolenie wyrównawcze.

Uroczystość, która przypadła w Barbórkę, swoją obecnością uświetnili weterani - Gryzelda Studzińska, uczestniczka powstania warszawskiego, Mirosław Pejka oraz Jerzy Grenda - Prezes Zarządu Okręgowego w Łodzi Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, a także dowódcy i komendanci jednostek i instytucji wojskowych.

Żołnierze, którzy złożyli przysięgę rozpoczynają trzyletni czas szkolenia, który jest podzielony na trzy etapy, każdy po 12 miesięcy. W pierwszym roku tematyką są podstawy walki i przetrwania. Drugi rok służby obejmuje szkolenie specjalistyczne, wynikające z przypisanej do żołnierza specjalizacji wojskowej.

Trzeci rok przeznaczony jest na zgrywanie pododdziałów. Łódzcy terytorialsi zaangażowani są obecnie w działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz wspierają Straż Graniczną na granicy z Białorusią.

Tymczasem kolejnych 50 mieszkańców województwa łódzkiego postanowiło wstąpić w szeregi łódzkich Terytorialsów. Szkolenie podstawowe odbędą w trakcie ferii zimowych. Blisko połowa z nowych ochotników to studenci i uczniowie. To właśnie z myślą o nich powstał projekt „Ferie z WOT”, który w tym roku realizują wszystkie brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wśród kandydatów są również nauczyciele wychowania fizycznego (bracia bliźniacy), laborant, pracownik banku, instruktor nauki jazdy, pracownik ochrony i strażnik miejski. Mają od 18 do 51 lat i są mieszkańcami m. in. Łodzi, Skierniewic, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego, Łęczycy, Opoczna, Łowicza, Ozorkowa i Sieradza.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl