Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWY TOMOGRAF WRESZCIE W WIELUŃSKIM SZPITALU [VIDEO]

Najnowszy nabytek wieluńskiego szpitala - nowoczesny tomograf komputerowy. przyznany został wieluńskiej lecznicy z rządowej puli jako jeden z 19 w kraju, a drugi w województwie łódzkim. Urządzenie najnowszej generacji kosztowało ponad 2 miliony złotych.

Sam tomograf jest oczywiście bardzo ważnym urządzeniem, ale niemniej ważne było też wygospodarowanie w szpitalu pomieszczenia w którym ów tomograf mógł być zainstalowany. Jego przygotowanie kosztowało lecznicę kilkaset tysięcy złotych. Oficjalna uroczystość przekazania tomografu wieluńskiemu szpitalowi była zatem okazja do podziękowań dla osób, które się do tego przyczyniły.

Podczas tej medycznej uroczystości nie zabrakło uroczystego przecięcia wstęgi, którego dokonali zaproszeni goście na czele z posłem Rychlikiem i dyrektorem szpitala Markiem Augustynem. Chwilę potem można było już zwiedzić pomieszczenia w którym zainstalowano tomograf.

Urządzenie nie zacznie jednak pracować od razu. Niezbędne są odbiory techniczne i szkolenie personelu, który będzie prowadził badania. A zatem od tej chwili wieluński szpital ma dwa tomografy komputerowe. Znajdują się one jeden obok drugiego w głównym holu lecznicy przy głównym wejściu.