Wydarzenia, wiadomości lokalne

MAJĄ NOWOCZESNĄ HALĘ SPORTOWĄ [VIDEO]

Uroczyste i zarazem oficjalne przekazanie do użytku Hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu oraz wyremontowanego boiska ze sztuczną nawierzchnią odbyło się w iście sportowym i trochę już świątecznym klimacie, wszak uroczystość miała miejsce w Mikołajki 6 grudnia.

Budowę hali sportowo-widowiskowej wraz z łącznikiem przy Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu dofinansowano w ramach programu Sportowa Polska ze środków Fundusze Rozwoju Kultury Fizycznej.

Z kolei wykonanie remontu nawierzchni asfaltowej boiska w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu została częściowo dofinansowana przez Województwo Łódzkie, w ramach programu Infrastruktura sportowa Plus. Budowa nowej hali trwała nieco ponad trzy lata, a tak to wszystko wyglądało na naszych zdjęciach jeszcze w 2020 roku.

Teraz jest już gotowa, duża, nowoczesna, z pewnością zaspokoi sportowe potrzeby uczniów szkoły czego nie omieszkali zauważyć w okolicznościowych przemówieniach przybyli na uroczystość zaproszeni goście, którzy niewątpliwie przyczynili się do tego, że ta hala w ogóle jest.

Oficjalne otwarcie hali zainaugurowano rzutami piłki do kosza. Na koniec tej sportowej uroczystości odbyła się jeszcze prezentacja grup sportowych i integracyjna lekcja wychowania fizycznego z udziałem uczniów ZS Specjalnych.