Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PREMIEROWE WYKONANIA NA CECYLIAŃSKIM KONCERCIE [VIDEO]

Koncert Cecyliański w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, któremu patronował starosta wieluński odbył się w sobotę 20 listopada. W tym dość dużym artystycznym przedsięwzięciu wystąpił Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. oraz Zespół Wokalny II LO im. J. Korczaka.

Na organach zagrali dr Jan Mroczek, Patrycja Nowakowska – uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Częstochowie, Patrycja Osińska – także uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Częstochowie.

Współorganizatorami koncertu była Parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, Starostwo Powiatowe, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. oraz II LO im. Janusza Korczaka.

W programie koncertu znalazły się m.in. kompozycje Jana Sebastiana Bacha i Henryka Mikołaja Góreckiego. Nie zabrakło też utworu czeskiego kompozytora Petra Ebena. To współczesne, awangardowe, sakralne kompozycje z XX wieku. Były to premierowe wykonania tych utworów w naszym mieście.

 

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.