Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

UŁATWIENIA DLA KIEROWCÓW I PASAŻERÓW AUTOBUSÓW [VIDEO]

Budowa dwóch nowych rond na Krakowskim Przedmieściu jest w już w zaawansowanym trybie. Nie ma co ukrywać, że będzie to znaczne ułatwienie komunikacyjne w tej części miasta. Zakres rzeczowy całego zadania obejmuje też przebudowę ulicy Podwale, wykonanie nawierzchni drogi z betonu asfaltowego, kostki granitowej oraz z kostki betonowej.

W ramach inwestycji przewidziano również położenie nawierzchni chodnika z kostki betonowej, wykonanie kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego i przebudowę sieci TP. Koszt inwestycji to prawie 4 569 080,26 złotych. Przewidywany termin zakończenia prac wyznaczony został na 31 maja 2022 roku.

Zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę przebudowy Krakowskiego Przedmieścia, do soboty 20 listopada miały zakończyć się prace związane z układaniem wszystkich warstw nawierzchni jezdni.

Z kolei w pierwszej połowie mijającego tygodnia zamknięto dla ruchu rondo przy Urzędzie Skarbowym co było spowodowane układaniem ostatniej warstwy mieszanki bitumicznej na rondzie. Jednocześnie wykonawca zastrzega, że może dojść do drobnych przesunięć terminowych w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych niesprzyjających układaniu warstwy ścieralnej.

Tymczasem przenieśmy się przed miejski ratusz. Od poniedziałku 15 listopada 2021 r. do odwołania, główne wejście do budynku Urzędu Miejskiego przy Placu Kazimierza Wielkiego 1 jest niedostępne dla petentów. To z powodu przebudowy schodów wejściowych.

Do Urzędu można teraz wejść przez tzw. „bramę krakowską”. Wejście zlokalizowane jest z tyłu budynku. To tzw. dawna galeria. Urząd Miejski przeprasza za utrudnienia. I jeszcze o jednej, tym razem komunikacyjnej sprawie.

Otóż w Gminie Wieluń została uruchomiona usługa informacji pasażerskiej umożliwiająca sprawdzenie najbliższego odjazdu autobusu oraz rozkładu jazdy komunikacji miejskiej na kolejne dni.

System ten pozwala również sprawdzić przebieg danej linii, co do zatrzymywania się autobusów na kolejnych przystankach. Jednocześnie przypominamy, iż tak jak do tej pory komunikacja miejska pozostaje bezpłatna.
Więcej informacji pod adresem www.wielun.kiedyprzyjedzie.pl http://www.wielun.kiedyprzyjedzie.pl/?fbclid=IwAR2Prd3P5tfJtBJS0QXHlYfpaGEmFAJD3xCtuTCdX6P-d0talRd8cM-S0Q0

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl