Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

SMAKI REGIONU NA SPECJALNYM KIERMASZU

W najbliższą niedzielę, 12 września w godz. 10-15 na plantach przy Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbędzie się kiermasz produktów lokalnych Made in Wieluń. Będą stoiska z warzywami, wędlinami, makaronami, przetworami, można będzie kupić miody prosto z lokalnych pasiek. Ponadto zaplanowano warsztaty pszczelarskie i konkursy na dżemik i kiszonkę roku.

Fundacja Made in Wieluń cały czas zachęca mieszkańców, by kupowali naturalne, lokalne produkty wytwarzane wedle tradycyjnych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, by warzywa kupowali bezpośrednio od rolnika, z pola do stołu, by ten łańcuch dostaw był jak najkrótszy.

Kiermasz idealnie wpisuje się również w temat Europejskich Dni Dziedzictwa 2021, które rozpoczynają się w ten weekend. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Smaki Dziedzictwa”!

Wszyscy doskonale wiemy, że tradycje rzemieślnicze w Wieluniu i regionie są fenomenalne: cukiernie, piekarnie, przetwórstwo spożywcze, makarony, chrzan nadwarciański – to niepowtarzalne smaki regionu, smaki dziedzictwa, smaki dzieciństwa.

Tradycje kulinarne są nierozerwalnym elementem naszej historii i kultury, ale również i gospodarki, dlatego zachęcamy w ten weekend do kupowania lokalnie!!! podczas kiermaszu produktów lokalnych. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.1. Wieluń SLOW - smaki regionu: słodkość roku 2021
Najbardziej fenomenalny DŻEMIK owocowy
wytwarzany domowym sposobem (dżem, marmolada, konfitura, powidła…).

2. Wieluń SLOW - smaki regionu: kiszonka roku 2021
Najbardziej fenomenalne KISZONKI warzywne wytwarzane domowym sposobem (kiszone ogórki, kapusta, papryka, buraki…).

Słoiki należy dostarczyć na stoisko Fundacji Made in Wieluń podczas Kiermaszu produktów lokalnych Made in Wieluń w dn. 12.09.2021 r. do godz. 12 / Planty koło Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 781-080-963Zapraszamy całe rodziny na warsztaty wytwarzania makaronu tradycyjną metodą. Warsztaty są współfinansowane przez Powiat Wieluński. Organizatorzy dostarczają produkty (mąka, jaja), uczestnicy zaś muszą zadbać o stolnicę z wałkiem i nożem (maszynki do makaronu mile widziane).

Termin warsztatów: niedziela, 12.09.2021 o godz. 11:00
Miejsce: Planty przy Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Poważne dziury w routerach WiFi wielu producentów

czytaj więcej...

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl