Wydarzenia, wiadomości lokalne

GMINA WIELUŃ Z NOWYM SKARBNIKIEM W URZĘDZIE [VIDEO]

Zmiana na stanowisku Skarbnika Gminy Wieluń nastąpiła na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Funkcję tę od samego początku lokalnego samorządu piastowała Danuta Kondracka, która dokładnie po 41 latach pracy w Urzędzie odchodzi na emeryturę. Jej pożegnanie na sesji miało więc, co zresztą nie dziwi bardzo uroczysty charakter.

Oprócz obecnego burmistrza na sesję przybyli też jego poprzednicy Zygmunt Adamski, Mieczysław Majcher oraz byli przewodniczący Rady Miejskiej na czele z prof. Tadeuszem Olejnikiem.

W dalszej części obrad radni przystąpili do wyboru nowego Skarbnika. Jak się okazało została nim Anna Freus. Z pewnością niektórzy byli tym zaskoczeni, bowiem zarząd powiatu widział ją w charakterze dyrektora szpitala.

Konkurs na to stanowisko trwa, lecz Anna Freus już w nim nie wystartowała. Wieluńskiej lecznicy dyrektorowała w charakterze p. o. prawie rok, zaraz po odejściu Janusza Atłachowicza. Wcześniej była główną księgową szpitala.

Na finansach zna się zatem doskonale, i to jest gwarancja, że profesjonalnie zajmie się finansami Gminy Wieluń. Radni oprócz wyboru nowego skarbnika zajęli się też oczywiście innymi zagadnieniami.

Powiemy o nich już w obszernej relacji z sesji, którą pokażemy w drugiej odsłonie Tematu Tygodnia. Sesję po raz pierwszy w charakterze przewodniczącego Rady poprowadził Piotr Radowski.