Wydarzenia, wiadomości lokalne

BYŁ ŚCIŚLE ZWIĄZANY Z ZIEMIĄ WIELUŃSKĄ [VIDEO]

Popularny aktor Leszek Benke zmarł w leśniczówce w Woli Rudlickiej pod Wieluniem 22 lipca w wieku 69 lat. Twórca legendarnych i kultowych zarazem Spotkań z Balladą bardzo ściśle związany był z naszym regionem. Tu mieszkał i tutaj w ostatnich latach udzielał się w kilku artystycznych projektach.

Pod koniec 2015 roku w Wieluńskim Domu Kultury zagrał w „Konopielce” sztuce według książki Edwarda Redlińskiego. To teatr jednego aktora, ale jakże znakomicie zagrany. Dwa lata później, w 2017 roku wziął też udział w drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju satyrycznego „ o Gąskę Ziemi Wieluńskiej”.

Oczywiście nie w konkursie, ale w charakterze gwiazdy wieczoru i przewodniczącego jury konkursu. Wystąpił wtedy ze specjalnym programem artystycznym. Z kolei w minionym roku Leszek Benke wziął też udział w kampanii zachęcającej do kupowania lokalnych produktów.

Choć na stałe mieszkał w Krakowie, to właśnie na Ziemi Wieluńskiej spędzał każdą wolną chwilę. Chętnie angażował się w projekty kulturalne i występował zarówno w Wieluniu, jak i zaprzyjaźnionych ośrodkach kultury. W tym roku miał wystąpić na Dożynkach w Wieluniu.

W ten weekend w programie lokalnym TVK przypomnimy fragmenty jego programu artystycznego z 2017 roku z drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju satyrycznego „ o Gąskę Ziemi Wieluńskiej”. Pokażemy też słynną „Konopielkę” w której tak znakomicie zagrał.