Wydarzenia, wiadomości lokalne

WAKACJE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE I JEJ FILIACH [VIDEO]

Miejska biblioteka na czas wakacji przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników wiele atrakcji. Jedną z nich było też niedawno wystawione w podwojach książnicy przedstawienie kukiełkowe pt. „W świecie książki”. Scenariusz powstał na podstawie publikacji „Teatr Smyk dla smyka” Teresy Fiutowskiej.

W całości przygotowali i zaprezentowali je pracownicy miejskiej biblioteki. Głównym założeniem kukiełkowej prezentacji była promocja literatury dziecięcej, rozbudzanie kultury czytelniczej wśród najmłodszych. W przedstawieniu wystąpiły najpopularniejsze postacie bajek dziecięcych.

Obejrzalo go w sumie ponad 50 dzieciaczków. Miłym urozmaiceniem były też zagadki i drobne upominki. Nagrodą dla występujących za włożony trud w przygotowanie imprezy były oklaski oraz roześmiane twarze dzieci.

Warto zwrócić również uwagę na to co dzieje się w filiach miejskiej biblioteki. Z uslug wszystkich placówek po pandemicznej przerwie korzysta na szczęście coraz więcej czytelników. Wspomniane przedstawienie o którym była mowa w naszym materiale cały czas można oglądać na Facebooku, Instagramie i YouTube Biblioteki.