Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZWIEDZAJĄ CIEKAWE MIEJSCA PODCZAS WAKACJI [VIDEO]

Podczas kolejnego tygodnia wakacji w placówkach spółdzielczych WSM dzieci wzięły udział w konkursach plastycznych pod hasłem: Promocja zdrowego stylu życia, Uprzejmość i serdeczność, Dobre maniery, Rozmowa - umiejętność prowadzenia dialogu i asertywność. Dzieciaki wykazały się dużym zaangażowaniem,  zrozumieniem tematów i pomysłowością.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na dużej sali zabaw.  Dzieci uwielbiają ponadto uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu piosenek, szczególnie ulubionych hitów muzycznych. Grają też w różnorakie gry planszowe i edukacyjne. Ogromnym powodzeniem cieszy się ponadto układanie wzorów z koralików pyssla.

Zdarzają się również pyszne niespodzianki, bo dzieci lubią jeść wspólnie pizzę i lody.
Na czas wakacji MZW przygotowało ofertę cyklu spotkań pod nazwą „Muzealne czwartki”.

Z tej propozycji z przyjemnością skorzystały dzieci z placówek WSM, czyli SDK i Klubu Osiedla Kopernika, które wzięły udział w ciekawych zajęciach pt. „My się kata nie boimy” zorganizowanych w baszcie Męczarnia.

Podczas zwiedzania baszty dzieci musiały odnaleźć ukryte litery, które po złożeniu utworzyły słowa tematyczne związane z miejscem wizyty. Przemierzając kolejne piętra tajemniczej budowli dzieci poznały jej historię oraz obejrzały narzędzia tortur, jakimi posługiwał się kat.

Na koniec wycieczki dzieci podziwiając repliki zbroi rycerskich z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o bitwie pod Grunwaldem i rycerzach z Wielunia, którzy brali w niej udział. Na widokowym tarasie nie brakowało chętnych do zrobienia sobie zdjęcia z rycerskimi rekwizytami.