Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWY SPRZĘT I APARATURA MEDYCZNA W SZPITALU [VIDEO]

Dodatkowe pieniądze z budżetu Ministerstwa Zdrowia - funduszu covidowego w wysokości prawie blisko 1,2 mln zł przeznaczone będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. I o tym była mowa na specjalnej konferencji zorganizowanej w szpitalu z udziałem zarządu powiatu, dyrektora lecznicy oraz posła Pawła Rychlika.

Jaki konkretnie sprzęt zostanie kupiony za te dodatkowe pieniądze? Zobacz video. Warto zauważyć, że to już kolejne, dodatkowe pieniądze, które ostatnio dostał wieluński szpital. Lecznica o czym przypominamy, dostanie też nowoczesny tomograf komputerowy z rządowej puli.

Fizycznie nie ma go jeszcze w Wieluniu. Aby mógł zacząć pracować, trzeba najpierw przygotować specjalne pomieszczenie do jego instalacji. Tym samym w szpitalu będą dwa tomografy. Przy okazji tego spotkania mówiono również o szczepieniach przeciw COVID- 19.

Zainteresowanie nimi spadło w Wieluniu do tego stopnia, że znacznie ograniczono pracę punktu szczepień przy ZS nr 1. Teraz punkt jest czynny tylko przez dwie godziny w ciągu dnia. A zatem warto się szczepić. Ci którzy tego nie chcą, mogą w każdej chwili zmienić decyzję. Szczepionki czekają na chętnych.