Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWE PIOSENKI MUZYCZNEJ I WYRÓŻNIENIE DLA CHÓRU [VIDEO]

Ze względu na pandemię i zdalną pracę w minionym roku szkolnym Chór PSM I st. w Wieluniu niestety nie mógł wystąpić na żywo przed publicznością. Nie oznacza to jednak, że nie pracował, wręcz przeciwnie, praca wyglądała zupełnie inaczej - głównie były to próby on-line, które zaowocowały m. in. nagraniem dwóch piosenek.

Pierwszą znają już Państwo z naszej anteny. Za chwilę przypomnimy jej fragment, a zaraz potem premierowo zaprezentujemy również tą drugą. Obydwie piosenki w całości pokażemy w szkolnym magazynie Szortpress. Warto będzie je obejrzeć i rzecz jasna więcej posłuchać samej muzyki.

Tymczasem Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zdobył dwa Srebrne Dyplomy w 56. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, w konkursie Musica Sacra oraz w konkursie głównym Festiwalu.

Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach to prestiżowy i zarazem najstarszy konkurs chóralny w Polsce. Chór z Wielunia wystąpił na festiwalu w konkursie Musica Sacra jak i w konkursie głównym.

Udział w nim po tak trudnym, pandemicznym roku był dla młodych chórzystów dużym przeżyciem. W chórze śpiewały 42 osoby. Akompaniował Zbigniew Szpikowski.