Wydarzenia, wiadomości lokalne

WYSTARTOWAŁY WAKACJE W KLUBACH WSM [VIDEO]

Po rocznej, pandemicznej przerwie w placówkach kulturalnych WSM znów są wakacje. Będą zajęcia, będą wycieczki, ale oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego, tak aby dzieci i prowadzący zajęcia czuli się bezpiecznie.  A zatem pierwszy tydzień wakacji oprócz gier i zabaw rozpoczął się też od spotkania z policją.

Stróże prawa przekazali dzieciom kilka ważnych informacji o bezpieczeństwie na wakacjach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m. in. o czym pamiętać wybierając się nad wodę, gdzie można się kąpać, a czego nie robić na kąpielisku, na co należy zwracać uwagę będąc nad wodą.

Spotkania takie pozwalają także na przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto w trakcie zajęć odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci w grupach ćwiczyły na fantomach. Zapowiadają się zatem bezpieczne wakacje w placówkach WSM.

Co do wycieczek, to pierwszą z nich zaplanowano do malowniczej Mileniówki w Markach położonych między Wieluniem a Praszką. To malownicze  miejsce od lat cieszy się uznaniem wśród uczestników wakacyjnych zajęć w SDK i Klubie Osiedla Kopernika.

Tak było również dwa lata temu, kiedy jeszcze nie było pandemii. Relacja z tegorocznej wyprawy spółdzielczych dzieci do Mileniówki w najbliższy weekend w Wydarzeniach TVK. Będą też inne wakacyjne ciekawostki.