Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO I ŻYCIE BOCIANÓW [VIDEO]

Montaż odstraszaczy dla ptaków wykonany przez PGE Dystrybucja Oddział Łódź wraz z Polskim Towarzystwem Ochrony Ptaków miał miejsce w Strugach Pątnowskich pod Wieluniem. Wszystko w trosce o gniazdujące tutaj bociany, szczególnie młode, które w czasie lotów próbnych za miejsce śródlądowania często wybierają elementy sieci energetycznej, a to grozi porażeniem ptaków.

W bocianim gnieździe nieopodal linii wysokiego napięcia jak widać były cztery młode boćki. Zdjęcia ptaków zrobiła kamera zainstalowana na specjalnym wysięgniku. Montaż odstraszaczy prowadzono w technologii prac pod napięciem, zatem bez przerw w dostawach energii elektrycznej dla odbiorców.

Warto podkreślić, że takie działania nie są odosobnione. Często zdarza się, że to właśnie energetycy są dla bocianów swoistym pogotowiem ratunkowym, ratując je w różnych dramatycznych sytuacjach, a także podejmując działania systemowe.

Od wielu lat PGE Dystrybucja montuje na słupach energetycznych metalowe platformy, na które przenosi bocianie domostwa. Prace te wykonywane są poza okresem ochronnym, zimą, gdy bociany „urlopują” w ciepłych krajach.

Takich konstrukcji na terenie działania PGE Dystrybucja jest ponad 26 tys. Na terenach szczególnie lubianych przez te majestatyczne ptaki montowane są nie tylko odstraszacze, także specjalistyczne podesty, czy kolorowe kule umieszczane na przewodach.Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl