Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

ZDECYDOWANA REAKCJA BURMISTRZA NA INTERWENCJĘ POLICJI

W minioną sobotę wieluńska policja w trakcie kontroli ujawniła fakt otwarcia jednego z wieluńskich lokali wbrew ograniczeniom a także wbrew decyzji Inspekcji Sanitarnej. Funkcjonariusze zastali w środku osoby korzystające z rekreacyjno-rozrywkowej części lokalu. Przebywały tam dzieci oraz odpowiedzialni za nich dorośli.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie dotyczące nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią. Policja podkreśla, że interwencja dotyczyła kontroli podmiotu gospodarczego i sprawdzenia czy działa on wbrew zakazowi.

Policjanci nie podejmowali żadnych czynności wobec przebywających tam dzieci.
Wskazany podmiot był wcześniej kontrolowany wspólnie z przedstawicielami Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wieluniu w związku ze zgłoszeniem, iż lokal działa pomimo obowiązujących zakazów.

W efekcie wcześniejszej kontroli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieluniu wydał decyzję nakazującą zamknięcie części obiektu, w której świadczone są usługi rekreacyjno- rozrywkowe. W każdym przypadku konsekwentnie będziemy dążyć do wyegzekwowania przestrzegania obostrzeń podejmując przypisane prawem kroki- stwierdza w swoim stanowisku policja.

Do zaistniałej sytuacji postanowił odnieść się włodarz miasta Paweł Okrasa.

Policja odnosząc się do zaistniałej sytuacji uczula:

Pamiętajmy, iż wprowadzone ograniczenia mają jeden cel, a mianowicie zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Niestety liczba zakażeń oraz osób przebywających na kwarantannie w naszym regionie ciągle rośnie. To na każdym z nas ciąży odpowiedzialność za zdrowie innych, a brak rozwagi może kosztować kogoś życie.

Każdy z nas stosując się do wprowadzonych obostrzeń swoją odpowiedzialną postawą pomaga służbom medycznym w ich codziennej trudnej pracy.
Podkreślamy jednocześnie, że Policja nie ustanawia prawa. Nie jesteśmy też instytucją powołaną do kwestionowania legalności wprowadzonych zgodnie z procedurami obowiązujących aktualnie przepisów prawnych.

Jesteśmy natomiast zobowiązani do reagowania na wszelkie przypadki nieprzestrzegania aktualnie obowiązujących przepisów prawnych, w tym również przepisów sanitarnych. Robimy to przez cały stan epidemii. Brak z naszej strony reakcji byłby niedopełnieniem z naszej strony obowiązków, tym bardziej, iż skala zakażeń koronawirusem, jest ciągle bardzo duża.

Apelujemy do opiekunów dzieci, aby mieli na uwadze istniejącą sytuację epidemiologiczną i występujące zagrożenie. Pamiętajmy, iż ryzyko zakażenia koronawirusem jest większe w zamkniętych pomieszczeniach.

Rozsądniej jest zaplanować dzieciom zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu i ograniczyć możliwość zarażenia. Do szpitali trafiają pacjenci w coraz młodszym wieku. Bezpieczeństwo sanitarne jest teraz priorytetem. Wszystko po to aby wrócić do normalnego funkcjonowania  czego sobie i mieszkańcom naszego powiatu życzymy.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl