Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

PIERWSZA W TYM ROKU PRZYSIĘGA U TERYTORIALSÓW [VIDEO]

Dobiegło końca szkolenie podstawowe i wyrównawcze dla kandydatów w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Do końcowego egzaminu czyli tzw. „pętli taktycznej” przystąpiło 39 osób. Szkolenie podstawowe i wyrównawcze to wstęp do 3-letniej służby wojskowej w szeregach żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Każdy dzień zaczynał się bardzo wcześnie i kończył późno. Do tego dochodziło nowe, specyficzne środowisko, kontakt z bronią oraz dużo nowej wiedzy do przyswojenia. Szkolenie miało charakter bardzo intensywny. W ciągu 16 dni ochotnicy mogli nabyć wszystkie podstawowe umiejętności niezbędne dla każdego żołnierza.

Weryfikacją tych umiejętności jest tzw. „pętla taktyczna”, w której żołnierze przez całą dobę pokonują teren w warunkach poligonowych i wykonują szereg zadań m. in. transportują rannego z pola walki, dostarczają skrzynkę z amunicją czołgając się, udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzają swoje umiejętności strzeleckie.

Egzamin odbył się w czwartek 11 lutego na poligonie w Jeżewie za Zgierzem. W sprawdzianie kończącym szkolenie uczestniczyło 39 kandydatów, w tym 13 osób ze szkolenia wyrównawczego trwającego 8 dni. Tymczasem 14 lutego przypadła 79. rocznica powstania Armii Krajowej.

Był to uroczysty dzień dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy dziedziczą i kultywują tradycje powojennych organizacji niepodległościowych. Ten dzień to także święto dla tych z żołnierzy, którzy po szkoleniu przygotowawczym złożyli przysięgę wojskową.

Była to również pierwsza w tym roku przysięga nowych żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Słowa roty wojskowej wypowiedziało 52 ochotników z województwa łódzkiego. Przysięga odbyła się na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu, ze względu na obostrzenia sanitarne bez gości i rodzin żołnierzy.

Podczas uroczystości dowódca 9ŁBOT płk Paweł Wiktorowicz wręczył awanse na pierwszy stopień podoficerski blisko 40 absolwentem kursu SONDA. Armię Krajową z Wojskami Obrony Terytorialnej łączy: misja, struktura i terytorialność w działaniu.

Podobnie jak Armia Krajowa Terytorialsi są głęboko osadzeni w lokalnych społecznościach, z których wywodzą się żołnierze. Terytorialsi, jak niegdyś AK-owcy, wywodzą się ze społeczności lokalnych,  mają bardzo silną motywację do służby i kierują się tymi samymi przekonaniami, gotowością obrony własnej Ojczyzny.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl