Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

BEZDOMNE PSIAKI Z WIELUNIA I GMINY MAJĄ NOWY DOM [VIDEO]

Przez wiele lat bezdomne zwierzaki z terenu Gminy Wieluń trafiały do schroniska w Czartkach pod Sieradzem. W rezultacie ogłoszonego przez Gminę Wieluń przetargu na obsługę bezdomnych zwierzaków sytuacja znacznie się zmieniła, bowiem od nowego roku naszymi psiakami i kotami zajmuje się teraz schronisko w Niemojewie w Gminie Lututów.

Jednocześnie spadły koszty utrzymania bezdomnych zwierząt. Dyskusję podjęto przy punkcie dotyczącym informacji z realizacji programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wieluń w 2020 roku.

Wszystko byłoby bardzo dobrze, gdyby nie fakt, że w momencie przeprowadzki zwierzaków z Czartek do Niemojewa fizycznie odebrano jedynie 25 psów, choć na stanie wraz z kilkoma kotami powinno być ich znacznie więcej, bo prawie setka. Gdzie zatem podziała się reszta psów? Tego próbowali dowiedzieć się radni od włodarza miasta.

Paweł Okrasa tłumaczył, że w listopadzie i grudniu minionego roku były Czartkach kontrole. I co wykazały? Zobacz video. A zatem sytuacja jest mocno niepokojąca. Trudno uwierzyć, że pod koniec roku w tak szybkim tempie udało się przeprowadzić adpocję aż kilkudziesięciu zwierzaków.

Sprawa jest zatem rozwojowa. Przy okazji radni w większości podzielili zdanie burmistrza Okrasy, że w obecnej sytuacji budowa nowego schroniska dla psów w Wieluniu jest raczej bezzasadna skoro koszty ich obsługi tak znacznie spadły.

Jednak już 3 lutego przetarg na opiekę nad zwierzętami został unieważniony. Właściciele schroniska w Niemojewie nie podpisali bowiem umowy z gminą Wieluń, choć zwierzęta fizycznie tam już są. Dlaczego? Zobacz video. W materiale rozmawiamy również z kierownikiem schroniska dla psów w Niemojewie.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl