Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

TERYTORIALSI NA INTENSYWNYM SZKOLENIU [VIDEO]

Ostatni styczniowy weekend był jednocześnie początkiem intensywnego szkolenia podstawowego dla ochotników do służby w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. W zimowy poranek 30 stycznia 30 ochotników przekroczyło bramę koszar 91. batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu.

Aby szkolenie podstawowe czyli tzw. „szesnastka” odbyła się w bezpiecznych warunkach wszyscy kandydaci zostali przebadani testami na obecność koronawirusa. Następnie przeszli test sprawności fizycznej, pobrali wyposażenie i umundurowanie a także odbyli szkolenia stanowiskowe.

Przyszli Terytorialsi poznają zasady taktyki wojskowej, topografii, strzelectwa oraz zasad udzielania pomocy medycznej na polu walki. Będą uczyć się także elementów walki wręcz, obsługi radiostacji oraz przejdą szkolenie saperskie.

Po zaliczeniu egzaminu końcowego, tzw. „pętli taktycznej” ochotnicy złożą przysięgę wojskową 14 lutego i rozpoczną trzyletni cykl szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Możliwość pełnienia tzw. terytorialnej służby wojskowej pozwala na łączenie dotychczasowej aktywności zawodowej ze służbą w wojsku.

Szkolenia żołnierzy odbywają się bowiem w systemie weekendowym. Co więcej, Terytorialsi mają możliwość nabywania dodatkowych kompetencji zawodowych i specjalistycznych przydatnych zarówno w wojsku jak i w życiu cywilnym.

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl